Помощ - Търсене - Потребители - Календар
Пълна версия: как да направя бърз кекс?
АБВ Форуми > Свободно време и развлечения > Кулинар > Ядене
gayatlse
Здравейте, някои ще ми каже ли рецепта за кекс , само че да е с вода, газирана вода или прясно мляко, защото живея в чужбина и тук няма от нашето кисело мляко. Благодаря, искам да направя едно кексче за петък, тъй като утре имам рожден ден а ще го празнувам в петък. Мерси много
p.s само не забравяйте да напишете на колко градуса и н а каква фурна да се пече и колко време
Личинка

Приеми, че няма да ти стане от първия път и пак ще се наложи в бързина да купуваш, така че остави тази работа и се огледай къде продават такива вкуснотийки ...
Вая
Бързият кекс е като бързия секс - нищо особено... biggrin.gif tongue.gif

Опитай някой бавен...И изпитан! wink.gif
не/да
Ето ти набързо един

Кекс

6 яйца
2 чаени чаши захар
6 супени лъжици олио
6 суп. лъжици вода
2 чаени чаши брашно
2 ванилии
Слагаш едно след друго всички продукти в този ред. Разбиваш много добре. Ако искаш отделяш в една купичка малко от сместа и оцветяваш с какао и после разпределяш тъмната смес на ивици мужду светлата. Ако искаш и ако имаш разбира се може да прибавиш и малко смляни орехи. Изсипваш сместа във форма за кекс- предварително намазана с олио и поръсена с брашно и печеш в загрята фурна около 40 минути. Готовия кекс поръсваш обилно с ванилена пудра захар. Лесен е и винаги ми се получава добре. Успех.
Mukaveev
Аз го правя , в магазино...от онзи , с конзервантите, гадния за гости кадето е.....ай ше им ....и на гостите...
Личинка
Цитат(не/да @ 15/05/2007, 21:26) [snapback]487524[/snapback]

Ето ти набързо един

Кекс

6 яйца
2 чаени чаши захар
6 супени лъжици олио
6 суп. лъжици вода
2 чаени чаши брашно
2 ванилии
Слагаш едно след друго всички продукти в този ред. Разбиваш много добре. Ако искаш отделяш в една купичка малко от сместа и оцветяваш с какао и после разпределяш тъмната смес на ивици мужду светлата. Ако искаш и ако имаш разбира се може да прибавиш и малко смляни орехи. Изсипваш сместа във форма за кекс- предварително намазана с олио и поръсена с брашно и печеш в загрята фурна около 40 минути. Готовия кекс поръсваш обилно с ванилена пудра захар. Лесен е и винаги ми се получава добре. Успех.

Кажи и на колко градуса, щото изгоря ...
ubiquitous
Аз правя само един вид кекс(но не е бърз) и в него няма набухватели, но винаги става чудесен:
6 яйца и 1,5 ч.ч. захар; се разбиват до пълно стопяване на захарта(доста се бърка).
Добавяш 6 с. л. марна вода, една ванилия и 2 с.л. олио, разбъркваш отново и накрая прибавяш 2 ч. ч. брашно(пресято), но не разбърквай с миксер - така сместта ще спадне и няма да се получи пухкав кекс, просто като прибавяш брашното бъркай с теловете, които ползваш на миксера. Изсипи сместа в намаслена и набрашнена форма и печи в предварително загрята фурна на 170 - 180 градуса. Времето за печене не знам точно колко е, ориентирай се по кората на кекса и с помощта на клечка(аз ползвам клечка от метла), прободи кекса с клечката до дъното на формата, ако по нея има следи от кекса - не е готов още, ако прокараш пръсти по клечката и се убедиш, че по нея нищо не е залепнало - значи е готов. Изчакай да изстине и го извади от формата.
П.П. Може да го направиш и шарен - от готовата смес за кекса изсипи малко в една чаша - прибави към нея 1 ч.л. какао и разбъркай добре до пълно абсорбиране на какаото. Изсипи сместа(бялата) във формата за печене, след това равномерно и по средата изсипи и какаовата смес и с лъжица направи няколко резки(топваш лъжицата до долу и дърпаш и после пак) - така какаовата ще се слее с бялата смес на чудесни ивици.
Дано ти хареса!
kichka
Макар и чужбинско, киселото мляко става абсолютно за кекс.
smile.gif
Личинка
Цитат(ubiquitous @ 15/05/2007, 21:44) [snapback]487559[/snapback]

Аз правя само един вид кекс(но не е бърз) и в него няма набухватели, но винаги става чудесен:
6 яйца и 1,5 ч.ч. захар; се разбиват до пълно стопяване на захарта(доста се бърка).
Добавяш 6 с. л. марна вода, една ванилия и 2 с.л. олио, разбъркваш отново и накрая прибавяш 2 ч. ч. брашно(пресято), но не разбърквай с миксер - така сместта ще спадне и няма да се получи пухкав кекс, просто като прибавяш брашното бъркай с теловете, които ползваш на миксера. Изсипи сместа в намаслена и набрашнена форма и печи в предварително загрята фурна на 170 - 180 градуса. Времето за печене не знам точно колко е, ориентирай се по кората на кекса и с помощта на клечка(аз ползвам клечка от метла), прободи кекса с клечката до дъното на формата, ако по нея има следи от кекса - не е готов още, ако прокараш пръсти по клечката и се убедиш, че по нея нищо не е залепнало - значи е готов. Изчакай да изстине и го извади от формата.
П.П. Може да го направиш и шарен - от готовата смес за кекса изсипи малко в една чаша - прибави към нея 1 ч.л. какао и разбъркай добре до пълно абсорбиране на какаото. Изсипи сместа(бялата) във формата за печене, след това равномерно и по средата изсипи и какаовата смес и с лъжица направи няколко резки(топваш лъжицата до долу и дърпаш и после пак) - така какаовата ще се слее с бялата смес на чудесни ивици.
Дано ти хареса!

Може и локумчета да сложи, може и стафидки , ядки ... мммммм

Т`ва с метлата е много интересно. С тръбата на прахосмукачката дали ще стане!? blink.gif
petar
Рецептата за бърз секс е сваляш гащи и са почвате.
И с поотместване става....
А......
то тва било една идея по-долу от "секс и еротика"....
Ше извиняваш батьовото - ръгни му повечко яйца и мляко и бухтай там (баси как са изложих) unsure.gif
Sanella
Киселото мляко (с онези, специалните бактерийки) го има навсякъде в големите супермаркети.
Не ми казвай, че е по-лошо от това, което продават в кварталния супер в България - не е.
Разликата е, че е скъпо и българите не го купуват. Просто тук няма цени от по 60-70 стотинки.
Подкваси си. Аз го правя, когато съм в настроение.
BlitZkriegbop
е,тогава...Честит рожден ден. smile.gif
Личинка
biggrin.gif И от мен - Честит Рожден Ден!
Жива, здрава и засмяна !

Ето ти една тортичка, да не си играеш са разни кексове -мексове... smile.gif

lu_gs

кекс - 3-4 яйца, 1,5 ч.ч захар,1ч.ч прясно мляко,1 пакетче бакпулвер,0,5 ч.ч олио,2,5 ч.ч. брашно,есенция,орехови ядки или плодове от сладко. Ако искаш можеш вместо сладко да оцветиш част от сместта с 1 лъжица какао.Разбиват се яйцата със захарта,сипва се прясното мляко,бакпулверът,малко по малкоот олиото,брашното и есенцията. по желание могат да се сложат орехи или плодове от сладко.Пече се в намаслена и поръсена с брашно форма в умерена фурна.Да ти е сладко . Приятно изкарване на празника.
ivajla_32
Честит рожден ден, миличка ! Аз съм голям любител на сладкишите, но по-лесен от този не съм правила. Препоръчвам ти го като вкусен, евтин и спорен (стават много парчета):
chocolate crazy cake
2 2/3 чаени чаши брашно
2 чаши захар
6 с. л. какао (може и по-малко, защото с 6 става въз-черничък)
2 ч. л. сода
1 ч. л. сол
2/3 чаша олио
2 пак. ванилия
2 с. л. оцет
2 чаши вода

Смесвам в голям съд сухите съставки и сипвам "мокрите" - отнема макс. 3-4 минути. Сипвам в подмазана с олио тава и пека във фурната на 200 градуса. Вариантите за "отгоре" са няколко
1. орехи - ръся ги върху суровото тесто;
2. кокосови стърготини - ръся ги върху опечения сладкиш;
3. пудра захар - виж т. 2;
4. шоколадова глазура:
1 чаша пудра захар
50 г масло
1/4 чаша прясно мляко
какао
5. течен шоколад - готов, като с бял шоколад става по-ефектно.

Става страшно бързо и е невъзможно да не стане за шестица. И да се похвалиш утре !
megi 06
Честит рожден ден! smile.gif
Рецептата ми е за малка форма кекс, а за голяма ще удвоиш съставките:
3 яйца се разбиват с 125 гр. захар
1-2 ванилии
50 мл. вода
3 суп. лъжици олио
120 гр. брашно пресято с 1 ч. лъж. бакпулвер
Спазвай последователността на продуктите при разбиването с миксер, само накрая брашното и бакпулвера ги прибавям при постоянно бъркане с дървена лъжица/ не пречи да е и метална/, за какаото са ти обяснили вече как става, а украсата отгоре е твое решение. Формичката ти е намаслена и набрашнена.
Пече се в предварително загрята фурна на поне 200С, а когато го метнеш намаляш на 150С. ПРобата с клечка са ти обяснили как става само ще добавя, че аз ползвам пръчка за шиш/ мисля, че на тях пишеше- бамбукови пръчки или нещо такова/.
Желая ти весело изкарване на празника и всичко добро.
gayatlse
Мерси на всички за съветите, за пожеланията и за вниманието. Трогната сам, особено сега когато сам далече от родители и от приятели. Днес ми е доста тъжничко но какво да се прави, ще се справя някак си. Тук в Лондон постоянно вали, вече не се издържа. Сега ще взема да изляза поне да се разходя ако не нещо друго. Дано другата година рождения ми ден бъде по приятен и весел.
Благодаря на всички още веднъж от сърце!!!!!!!!!!!!
ivajla_32
Изпращам ти всичките слънчеви лъчи на Тракийската низина, за да озарят лондонските улици и твоя рожден ден !
lu_gs
[Честит рожден ден ! Не бъди тъжна. Все пак си в Лондон. Можеш да видиш много неща. Използвай времето пълноценно.Ако питаш мене не си го губи да правиш кексчета.Казва ти го човек който прави повече кексчета за семейството си вместо да обиколи света. Поздрави и бъди много щастлива.
ТИТИ съм
Яйцата задължително четен брой ли да са?
Mayday
Честит рожден ден, и ако и днес вали, значи следва година, в която всичко ще ти върви по вода! Здраве, късмет и много поводи за усмивки!

И едно много лесно кейкче без всякакво мляко: трябват ти 2 яйца, чаша пудра захар, пълна кафена чашка олио, около 2 чаши брашно, половин чаша счукани орехи и чаша стафиди или някакви нарязани плодове, сода и мъничко оцет. Разбиваш много добре яйцата със захарта, прибавяш олиото, разтваряш половин лъжичка сода бикарбонат в лъжичка оцет и я добавяш, и като разбиеш добре всичко това, почваш да прибавяш брашното, докато стане гъсто кейково тесто. Объркваш в тестото орехите и плодовете и е готово за печене...
blaze
Честит рожден ден!!! biggrin.gif
Като са прибереш в България да направиш и за нас кексчета - виж колко много рецепти събра wink.gif
Това е олекотена версия на форума. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.